Kültür - Sanat

60 sanatçı sahne alacak: Eylül ayında İstanbul’da …

Red Bull Music Festival 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. New York, Los Angeles, Paris, Berlin ve Sao Paulo’nun aralarında bulunduğu dünyanın değişik şehirlerinde düzen eden festival süresince dört değişik konseptte gerçekleştirilecek etkinliklerde toplaminda 60 sanatçı oyun alani/sahne alacak. Cahit Berkay, Okay Temiz ve 14 değişik sanatçı emprovize düet gecesi ‘Round Robin’de, amaç Su Akyol ve Bubituzak’ın Yılmayan İblis hususi konseri ‘Art of B-Movies’de, Little Simz, Zebra Katz, Ezhel, Kamufle ve arkadaşları ‘East vs West’te, Talaboman, Dopplereffekt ve Bir hayli sanatçı ile sabaha civarindan kesintisiz müzik deneyimi ‘20 Years of RBMA: A Celebration’ konseptinde müzikseverlerle buluşacak.

EMPROVIZE DÜET GECESİ: ROUND ROBIN

Festival, 26 Eylül Çarşamba akşamı Avusturya Konsolosluğu’nun bahçesinde gerçekleşecek Round Robin konsepti ile başlayacak. değişik disiplinlerden 14 sanatçının duo (ikili) olarak doğaçlama yapacağı gece, ZeN ve BaBa ZuLa benzeri İstanbul ek sahnesinin zihin açıcı topluluklarında müzik yapmış var olan Murat Ertel’in öncülüğünde gerçekleşecek. Ah! Kosmos, Cahit Berkay (Moğollar), Dr. Das (Asian Dub Foundation), Gökçe Gürcay (Gevende), Eralp güven (Islandman), Hans Joachim Irmler (Faust), Lydia Kavina, Şirin Pancaroğlu, Aybike Çelik Özbey (reptilians from andromeda), Okay Temiz,Hakan Vreskala ve dahada sonradan açıklanacak isimlerin sahnede olacağı organizasyon 21.00’da başlayacak.

GAYE SU AKYOL VE BUBİTUZAK’TAN CANLI FİLM KONSERİ

Red Bull Music Festival Istanbul, 2. gününde müzikseverleri ’50’lerde başlayan ve ‘80’lere dek dolu dizgin ilerleyen B-movie akımına doğru tek yolculuğa çıkaracak. arka of B-Movies temasında Yılmayan İblis filmi amaciyla yaptıkları tertemiz film müziklerini sahneleyecek var olan amaç Su Akyol ve Bubituzak 27 Eylül Perşembe akşamı Kadıköy Sineması’nda müzik severler amaciyla çok hususi tek konsere imzasini atacaklar. mevzubahis konserden derhal evvel ise sinema yazarı Melikşah Altuntaş, nihayet asama türk mali sinemanın yükselen ismi Can Evrenol, Kunt Tulgar, güven Erkin Erkal ile B-Movie’ler üstüne tek hasbihal gerçekleştirilecek. Ayrı olarak festival süresi süresince 5 ayrı film tekrar Kadıköy Sineması’nda fiyatsız olarak gösterilecek.

ZEBRA KATZ, LITTLE SIMZ VE FAZLASI

28 Eylül Cuma bugünü East vs West konsepti hip hop severlere hususi tek program sunacak. Yorucu PSM’de ülkemiz hip hop sahnesinden yıldız isimlerin katılımıyla ‘Kamufle ve Dostları’ performansı, Ezhel’in performansı, İngiltere’nin nihayet senelerdeki en başarılı kadın MC’lerinden Little Simz ve aktivist kimliğiyle de tanınan, Gorillaz’ın Humanz albümünde üç düetle bulunan Amerikalı rap sanatçısı Zebra Katz yer alacaklar.

CUMARTESİ GECESİ PAZARA MÜZİKLE BAĞLANACAK

29 Eylül Cumartesi bugünü 20 Years of RBMA: A Celebration konseptine Beykoz Kundura Fabrikası ev sahipliği yapacak. Festivalin audio/visual sahnesinde Pan Daijing Presents Fist Piece, The Bug feat. Miss Red, İpek Görgün ve Fennesz müsterek performansı ile Dopplereffekt olacak. Partinin Rave ayağında ise, Robogeisha ve Seretan’ın B2B performansı ile açılacak, Sassy J B2B Volcov ile ayni ritimde devam edecek. Gece sabaha doğru uzanmaya başladığındaysa müzikseverleri evvel John Talabot ve Axel Boman projesi Talaboman, ardındansa barış K ve Vladimir Ivkovic’in aynı sahneyi paylaşacağı B2B performans karşılayacak.

ART OF B-MOVIES: THE REMAKE EXHIBITION

Art of B-Movies teması çevreninde klasikleşmiş filmlerin efsanevi afişleri de tek sıra illüstratör ve sanatçı tarafından tekrar yorumlanacak. Berat Pekmezci, Berkay Dağlar, Burak Dak, Erkut Terliksiz, Ethem onur Bilgiç, Furkan ‘Nuka’ Birgün, Gizem Winter, Mert Tugen, Naz Tansel, Özgür Aydar, Rajab Eryiğit, Sadi Güran, Sedat Girgin, Selçuk Ören, Sümeyye Keskin, Yıldıran Çınar ve Zeynep Özatalay b-movie filmlerine hususi re-make poster çalışmalarıyla sergide yer alacak.

ART OF B-MOIVES: MIDNIGHT SCREENINGS

Festival süresince Kadıköy Sineması’nda türün kült ve klasikleşmiş yapımları Süpermen Dönüyor, Yılmayan Şeytan, Tarzan Vahşi Adam, Remake Remix Rip Off ve İblis filmleri yıllar ardindan tekrar ak perde ile buluşacak.

ART OF B-MOVIES: ARCHIVE

İlk sefer ’50’lerde kendini gösteren ve Giderek Yeşilçam’ı da tesiri altına alan B-Movie akımında filmler civarindan afiş tasarımları da, sinema tarihimizde hususi alakayı dogruluk ediyor. güven Erkin Erkal’ın evvel kez Red Bull Music Festival amaciyla açtığı 20 Özgün afişi dört vakit süresince (26 – 30 Eylül) Kadıköy Sineması’nda görücüye çıkarıyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir