Gündem

Araç kiralama sektöründen kötü haber

Kuveyt merkezli tek yatırım holding kuruluşu var olan The International Investor’un sahibi olduğu operasyonel filo kiralama şirketi Fleetcorp Türkiye’den perişan haberler geliyor.

2007 yılından bu yana Türkiye’de etkinlik gösteren ve ülkenin en hatri sayilir büyüklükte operasyonel filo kiralama firmalarından biri var olan Fleetcorp’un ahenk gösteren ücret açıdan güç vaziyete düştüğü ve araçları art çağırdığı öğrenildi.

23 bin 500 adetlik filosu bulunan ve 61 şehirde dört bin 500’e yaklaşan müessesesel firmaya hizmet veren şirkete ait araçların trafik polisleri tarafından yapılan çevirmelerde bağlandığı belirtildi.

Sosyal medyaya da yansıyan mevzubahis gelişmelerle alakalı erişmeye çalıştığımız şirketin genel merkezinin telefonları aramalara cevap vermiyor.

SÖZCÜ’nün edindiği bilgiye göre, sektördeki sektör hissesi yüzde 7 var olan ve operasyonel filo kiralamada evvel 5 oyuncu içinde bulunan şirket, çalışanlarına destur vererek genel merkezini pazartesine civarindan kapattı.

Aktif büyüklüğü 1.2 milyar liranın üzerinde var olan ve kiralamanın yanı sıra 2. el araç satan şirketten nihayet vakitte oto satın alanlarında mağdur olduğu ve tur işlemlerinin gerçekleştirilmediği öğrenildi.

SATILAN HER 100 YENİ OTOMOBİLİN 23’Ü KİRALIK

Tüm tasit Kiralama Kuruluşları Derneği’nin (TOKKDER), 2018 senesi evvel çeyrek bilgilerine göre, operasyonel araç kiralama sektörü evvel üç aylık dönemde Türkiye’de satılan tertemiz otomobillerin yüzde 23,4’ü var olan 28 bin 680 adet tertemiz aracı filosuna kattı.
Bu dönemde, iki milyar 957 milyon lira tertemiz araç yatırımı yapan sektörün etkin büyüklüğü ise 29 milyar 500 milyon TL’yi aştı.
Geçtiğimiz sene aynı dönemine göre yüzde 10,2 büyüyen sektörün filosundaki araç sayısı ise 360 bin 769 adet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir