Eğitim

YKS’de tercih yaparken tuzağa düşmeyin

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Ölçme seçenek etme ve Yerleştirme Merkezi’nden  (ÖSYM), yapılan izaha göre tercihler, 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak.

BARAJ ALTI var olan TERCİH YAPAMAYACAK

Türkçe Yeterlilik Testi (TYT) puanı 150’nin altında olanlar seçenek yapamayacak. Gençler, geleceklerini etkileyecek tercihler noktasında hatri sayilir büyüklükte heyecan yaşarken Eğitimci Erkut Ergenç, doğru seçenek noktasında gençleri bilgilendirecek izahlar yaptı.


İYİ BİR BÖLÜMÜN ÖNEMİ

Erkut Ergenç, “Üniversite imtihan neticeleri açıklandı. Artık en mühim kısma gelindi. imtihana hazırlanmak, imtihana girmek ve başarılı tek netice almak işin en mühim bölümü gibiydi gelebilir ama aslında hayatınızı değiştirecek var olan Bölüm bundan sonraki bölümdür. Sizler elinizden geleni yaptınız ama artık bu erken müspet taraflarını göreceğiz ve iyi tek mektep iyi tek kent iyi tek bölüm amaciyla seçenek yapmalısınız.” dedi.

YKS'de seçenek yaparken tuzağa düşmeyin

KENDİNİZE NE İSTİYORUM Sualini SORUN

Erkut Ergenç, “Bölümünüzü seçerken aslına hayatınızı seçiyorsunuz. Bu açıdan kendinize en ahenk gösteren dalı seçmelisiniz. Öncelikle bendeniz ne istiyorum, ne yapabilirim, nasıl tek hayat istiyorum benzeri suallere cevap bulunması lazım. eğer öğrencilik döneminde çok yasamsal tek insansanız kimya elektronik benzeri bölümler size ağır gelebilir.” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİ KENDİNİ TANIMALI

Tercihlerde öğrencinin kendisini çok iyi tanımasıgerektiğinin önemine dikkat çeken Erkut Ergenç, “Tercih öncesi netlikle bölümlerhakkında araştırma yapılıp bilgi edinilmeli. Üniversitedeki derslerden ziyadeüniversite hayatı sizi tek yerlere getirecek. Hayatınızın şekillenmesi bu yıllardabaşlayacak. bu sebeple şehri doğru seçmek de çok önemlidir. İstediğiniz bölüm veşehirleri art arkaya evvel sıralara yazın.” önerilerinde bulundu.

YKS'de seçenek yaparken tuzağa düşmeyin

PUANDAN ÇOK NE İSTEDİĞİNİZ ÖNEMLİ

Erkut Ergenç, “İstediğiniz bölümü seçenek edin. Puana odaklanmayın.Puanınız çok dahi olsa istediğiniz bölümü seçin.” dedi.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir