Eğitim

KPSS önlisans tercihler ne zaman? ÖSYM’den 2018 KPSS önlisans için açıklama geldi!

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
KPSS ön lisans sınavına giren adaylar, 2018 KPSS önlisans tercihleri ne vakit yapılacak heyecan ediyor. ÖSYM, KPSS ile alakalı takvim sayfasında izahta yaptı. Önlisans mezunları aldıkları puanlar üzerinden hükümet memurluğu kadroları amaciyla seçenek yapacak. İşte, KPSS önlisans ile alakalı heyecan edilen detaylar…

28 Kasım bugünü KPSS neticeleri açıklanmasının derhal peşinden önlisans mezunları KPSS’de aldıkları nokta üzerinde hükümet memurluğu kadrosu amaciyla seçenek yapacak. ÖSYM döküman sayfasında KPSS önlisans seçenek kılavuzu, ÖSYM AİS sayfasında ise KPSS önlisans seçenek başvuruları yer alacak.

2018 KPSS ÖNLİSANS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

2018 KPSS/2 tercihleri amaciyla başvurular 11 Aralık 2018 tarihinde başlıyor, 20 Aralık 2018 tarihinde sona eriyor. seçenek kılavuzu ÖSYM döküman sayfasında, seçenek başvuruları ÖSYM AİS sayfasında yapılacak.

ÖSYM KPSS BRANŞ SIRALAMALARI SORGULAMA LİNKİ

KPSS BRANŞ SIRALAMASI ÖSYM AÇIKLAMASI

2018 halk çalisan seçenek etme Sınavına (2018-KPSS Ortaöğretim,Ön Lisans) katılan adayların imtihan sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr web adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme emeliyle oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda imtihana giren başka adaylar arasında kendisinin muvaffakiyet durumlarını değerlendirmelerine imkân veren tek hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. her biçimde değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı veriler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 30.11.2018 tarihi ile etkin olarak bulunan eğitim verileri ve bu tarih itibari ile sistemde etkin eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim verileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir