Güncel

Türk Askerine ‘Terörist’ Diyen ABD’li Komutan, Türkiye’den Özür Diledi

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı ortak yönetim Sözcüsü Albay Sean Ryan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin “terörist” olduğu iddiasında bulunan pkk terör örgütü PKK yanlısı tek hesabın yasamsal medya iletisini paylaşmasının ardından, Türk makamlarının devreye girmesi üstüne Türkiye’den özür diledi.

SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIMI BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ öncülüğündeki koalisyonun sözcüsünün skandal Twitter paylaşımı ise hatri sayilir büyüklükte reaksiyon çekti.

Kısa tek vakit ardindan skandal paylaşımını art çeken Sean Ryan, diplomatik kaynaklardan alinan bilgiye göre, Türk yöneticilerin müdahalesi sonrasında özür diledi.

“LÜTFEN ÖZRÜMÜ onay EDİN”

Albay Ryan, koalisyonun resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Resmi yetkimle, ortak yönetim ortağımız ve IŞİD ‘ın mağlubiyete uğratılması misyonunda kilit tek müsterek var olan Türkiye’ye perişan laf eden tek muhtevası hata neticesi paylaştım. Saygısızlık etme kastım yoktu. müsterek güvenlik ile alakalı görevimiz var ve DEAŞ’ın mağlubiyete uğratılması misyonuna bağlıyız. Lütfen özrümü onay edin” ifadelerini kullandı.

PKK YANLISI KULLANICININ TSK ALEYHİNE YAPTIĞI İLETİYİ PAYLAŞTI

Ryan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin “terörist” olduğu iddiasında bulunan PKK yanlısı tek kullanıcının, Türk keskin nişancılarının Suriye’nin şimal doğusunda okula giden çocukları amaç aldığını ve Amerikan hususi kuvvetlerinin ise çocukları savunduğu yalanını paylaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir