Kültür - Sanat

‘Sultana’ 21 Aralık’ta yapılan prömiyer ile sanatseverlerle buluştu

Türk Tiyatrosunda kısa müddette özellikle kabare alanında hatırı sayılır tek yer elde edinen Taşra Kabare, tertemiz oyunları Sultana’yı sanatseverlerle buluşturdu. Erdi Işık’ın yazdığı, Cemal Toktaş’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda, başarılı ve ödüllü oyuncu Nergis Öztürk ile Özlem Alpözü oyun alıyor. Müziklerini Şevki Çepa ve Vehbi Can Uyaroğlu’nun, yöneten yardımcılığını Yiğit Aytugar’ın, kostüm ve oyun alani/sahne tasarımını Hilal Polat’ın, ziya tasarımını Necati Kurtulmuş’un yaptığı oyunun adından fazlasıyla laf ettirecek dans koreografisi ise Köksal Ünal imzası taşıyor.

Birbirinden değişik iki kadının yasama tutunma çabası

Sultana, birbirinden değişik iki kadının, İstanbul’un en popüler mekanlarından birinde yasama tutunmaya çalışmalarını ve bu mücadelelerinde, toplumda kadının yerini değişik tek gözle sorgulayan, gerçekle masalı dahil içe barından tek oyun. vakit içerisinde, kadınlar kendisinin hikayelerini anlattıkça, seyirci tek istikametten onların çaresizliğine şahit olurken, başka istikametten da kadınların oyun süresince alana çıkan hayat öykülerine ve kendisinin aralarındaki ilişkilerinin nasıl güçlendiğine şahit oluyor.

Ünlüler prömiyerde buluştu

21 Aralık Cuma akşamı Taşra Kabare’de yapılan Sultana prömiyerine zanaat dünyasından Bir hayli meşhur ad katıldı. Meltem Cumbul, Algı Eke, Zeynep Özyağcılar, Canan Ergüder, Damla Sönmez,Ushan Çakır,Melike Güner, Gökçe Eyüboğlu, Deniz Özerman, Kaan Urgancıoğlu katılan konuklar arasındaydı. Sultana Kabaresinin tek sonraki gösterimi 27 Ocak’ta Taşra Kabare’de yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.