Gündem

Ünlü edebiyatçı adına ödül töreni düzenlenecek

Sabahattin Kudret Aksal yerine düzen eden ‘Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü’ bu sene şiir üstüne olacak. Eray Canberk, Egemen Berköz, Abdülkadir Budak, Adil İzci, Turgay Kantürk, Gonca Özmen, Selçuk Bütün’den oluşan seçici kurul, tek yayın hanesi tarafından yayımlanmış şiir kitaplarını değerlendirecek. tek ocakta – 31 Aralık 2018 tarihleri arasında yayımlanmış şiir kitaplarıyla yapılacak başvuruların değerlendirildikten ardindan mükafat Aksal’ın ıslak bugünü var olan 25 Nisan’da verilecek.

Ödül tutarının 6 bin Lira olduğu ‘Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü’ amaciyla başvurular 31 Ocak’a civarindan şiir kitaplarının Bağdat Caddesi. Ateş Apartmanı No: 102-12 Fenerbahçe 34726 İstanbul adresine gönderilmesiyle yapılacak. Kitapların gönderim bilgisinin tek elektronik postayla selcukbutun@gmail.com adresine bildirilmesi gerekiyor.

Ayrıca, seçici kurul, Yalnızca tek yapıta, gerekçesini belirterek ‘Seçici heyet Özel Ödülü’ verebilecek. Bu ödülün meblağı ise 1500 TL. Bu mükafat amaciyla başvurmuş olma koşulu aranmayacak.

Yazarlar, ödüle kendisi başvurabileceği gibi, bilgisi ve desturu olması kaydıyla, kitabını yayımlayan yayın hanesi tarafından da aday gösterilebilecek. Ancak, yayın vefat etmiş tek yazarı aday gösteremeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir