Eğitim

MEB’den Logo Değişikliği

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın çalışmalarıyla ulusal Eğitim Bakanlığı’nın da (MEB) yıllardır kullandığı arma tekrar tasarlanarak değiştirildi. tertemiz logoda Cumhurbaşkanlığı forsunda bulunan 16 Türk devletini temsil eden yıldızlara, bakanlık amblemine ve eğitim meşalesine yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın geçtiğimiz aylarda başlattığı çalışmayla 16 bakanlığın logosu tekrar tasarlanarak değiştirildi.

İletişim Başkanlığı’nın çalışmasına göre Adalet, Dışişleri, İçişleri, ulusal Savunma, ulusal Eğitim, Sağlık, Enerji ve doğal Kaynaklar, Ulaştırma ve Altyapı, Çevre ve Şehircilik, tarım ve Orman, Kültür ve Turizm, Gençlik ve Spor, Çalışma, yasamsal Hizmetler ve Aile, Hazine ve Maliye, Ticaret ve endüstri bakanlıklarının logoları Cumhurbaşkanlığı forsunda bulunan 16 Türk devletini temsil eden yıldızlarla ve bakanlığa ait amblemle tekrar tasarlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’da tekrar tasarlanan logosunu bu erken yasamsal medya hesaplarından güncelledi.

Cumhurbaşkanlığı forsunda bulunan 16 Türk devletini temsil eden yıldızlarla çevrili var olan ve eğitim meşalesi kullanılan tertemiz arma resmi yazılarda ve MEB’in medya açıklamalarında kullanılmaya başlandı.

meb-yeni-logo2

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir