Eğitim

Yeni yüzyılın eğitim girişimcisi bir üniversite öğrencisi

Geniş kitlelere kitap okuma alışkanlığını kazandırma emeliyle 2015 seneninde “Kitaplaşan İnsanlar Projesi” ile Türkiye’de kitap okuma seferberliği başlatarak çalışmalarına evvel adımı attığını belirten Buğdaycı, serüvenini şu ifadelerle anlattı: “İlk vakitlerde 8 ay süresince “Kitaplaşan İnsanlar Projesi” rastgele tek katılım toplayamadı ama pes etmeden çalışmalarımı sürdürerek yenilikçi sistemler geliştirdim. Çalışmalarım üç sene benzeri kısa tek vakit içinde Türkiye’de 32 il, hayat genelinde ise Afganistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Rusya ve Almanya olmak üzere 5 değişik ülkede etkinlik gösteren tek projeye dönüştü. Ekibimle birlikte çeşitli dönemlerde köylerde kütüphaneler kurarak, buralarda tahsil gören öğrencilerin mektep ihtiyaçlarını giderecek mühim yasamsal mesuliyet çalışmaları yürüttük” dedi.

İlham veren fikirler sıra dışı konuşmalarla birleşiyor

Türkiye’de yaşayan toy nüfusun özellikle topluluk önünde konuşmaktan çekindiğini ve bu kitlelere topluluk önünde kendilerine güvenerek konuşma gerçekleştirmeleri amaciyla “Big Passions” adli konsepti kurduğunu kaydeden Buğdaycı, “Big Passion konseptindeki esas amaç; gençlerin ilham veren fikirlerini sıra dışı konuşmalarla birleştirmek suretiyle topluluk önünde kendilerine güvenerek anlatmalarını sağlamak ve böylelikle konuşmak amaciyla gereksinim duyacakları sahneleri, sahip oldukları kabiliyetler doğrultusunda tasarlayabilmektir” diye konuştu.

“Ülkemiz 21. yüzyılda gençlerle değişik tek ülkemiz olacak”

Dünyada laf sahibi olacak gençlerin Türkiye’den yetişmesi emeliyle 2018 seneninde “Hayali var olan Liseli” girişimini uygulamaya geçirdiğini belirten Buğdaycı, “Bu projenin amaç kitlesini Yalnızca eğitim alan liseli talebelerden seçtim. Proje kapsamında sunulan eğitimleri ise inovasyon ve girişimcilik temelli programlardan oluşturarak sıra dışı tek içerik konsepti sundum. aynı zamanda yurdun dört tek yanında üniversiteli ve liseli öğrencilerin 21. asır dünyasını anlamaları amaciyla girişimcilik eğitimleri veriyorum. Bu girişimdeki esas emelim 21. asır yeteneklerini liseli öğrencilere kazandırmaktır” dedi.

“0-6 ıslak bebek eğitimini her Haneye eriştirmeyi hedefliyorum”

Çocuk gelişimi üstüne de araştırmalar yapan Buğdaycı, “0-6 ıslak bebek eğitiminin yeteri civarindan önemsenmiyor ve her Haneye ulaşamıyor. Bu problemi “Kampüs 0-6” ismini verdiğim tek projeye dönüştürdüm. Kampüs 0-6 Projesi ile “Hamdi Ulukaya Girişimi” adli programa başvurdum. 7 bin 489 kişi arasından seçilerek Amerika Birleşik Devletleri’ne gidip New York’ta girişimcilik eğitimi aldım. Türkiye’ye döndüğümde ise projemi başlattım. Proje kapsamında geliştirdiğim sistemler ile 0-6 ıslak grubundaki çocuklara baz alinarak İhtiyaç duyulan eğitimleri her Haneye eriştirmeyi hedefliyorum” şeklinde konuştu.

 

Hayata değin düşüncelerini ve fikirlerini, romandaki kahramanlar üzerinden dahada hatri sayilir büyüklükte kitlelere eriştirmek emeliyle yazdığı evvel kitabı var olan “Varlığımın onay Edildiği Gün” adli yapıtını 2017 seneninde yayımlayan Buğdaycı, başarılarından dolayı 2018 seneninde Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü tarafından “Yılın toy Girişimcisi” ödülüne layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir