Eğitim

Bugün o illerde okullara kar tatili! Hangi illerde okullar tatil edildi?

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan izahta yurdumuzun mühim tek bölümünde yağışları tesirli olacağı açıklandı. Bir takım şehirlerde kar yağışı ve buzlanma hasebiyle okullar tatil edildi. İşte dört ocakta Cuma bugünü tatil var olan iller…

ÇANAKKALE

Çanakkale’de menfi sema koşulları hasebiyle evvel ve ortada dereceli okullarda eğitime bu erken ara verilecek.

dün gece yarısından bu yana Marmara’nın tek bölümü ile şimal Ege’de beklenen fırtına ile yoğun kar yağışı hasebiyle İl ulusal Eğitim Müdürlüğü, kent genelindeki bütün evvel ve ortada dereceli okullarda bu erken eğitime ara verildiğini duyurdu.

Meteoroloji yetkilileri, Çanakkale genelinde kar yağışı beklendiğini aktararak, sema koşullarına karşı sakinimli olunması ile alakalı ikazda bulundu.

KIRKLARELİ

Kırklareli’nin Demirköy kazasinda Bir gün evvel akşam saatlerinde yoğun tek şekilde başlayan kar hasebiyle eğitime tek vakit ara verildi.

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan yoğun uyarılarının derhal peşinden kar yağışı sınırdan Türkiye’ye giriş yaptı. Kar yağışının giriş yaptığı Kırklareli’nin Demirköy kazasi ak örtü ile kaplandı. Yoğun kar yağışı hasebiyle Demirköy kazasinda eğitime tek vakit ara verildiği aktarıldı.

HAKKARİ

Hakkari’de kar yağışı ve menfi sema koşulları hasebiyle okullar yarım vakit tatil edildi. Hakkari’de erken saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı hayatı menfi etkiliyor. İl ulusal Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Şehirde yoğun kar yağışı hasebiyle kent merkezi ve bağlı köylerde bu erken (Perşembe) öğleden sonrası amaciyla eğitime ara verildiğini söyledi. Yetkileri, dört ocakta 2019 bugünü amaciyla de değerlendirme yaptıklarını ifade ettiler.

AJANSLAR

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir