Eğitim

Liselileri girişimci yapacak imza

Genç muvaffakiyet Eğitim Vakfı ile ulusal Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim genel Müdürlüğü arasında “Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi” işbirliği protokolü imzalandı

Genç muvaffakiyet Eğitim Vakfı ile ulusal Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim genel Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole ulusal Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim genel Müdürü Cevdet Vural ile toy muvaffakiyet Eğitim Vakfı yönetim heyeti Başkanı Çelik Ören imzasini attı.

Protokol, Ortaöğretim genel Müdürlüğü’ne bağlı liselerde tahsil gören öğrencilerin girişimcilik becerilerinin geliştirilmesini amaçlıyor. anlasma kapsamında; okullarda uygulanacak “GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı” çerçevesinde öğrenciler, danışman öğretmenleri ve iş dünyasından gönüllü mentorları eşliğinde girişimcilik, finansal okuryazarlık ve istihdam edilebilirlik becerilerinin geliştirilmesine baz alinarak çalışmalar gerçekleştirecek.

“Gençlerimizde girişimci zihin yapısını geliştireceğiz”

İmza töreninde konuşan Ortaöğretim genel Müdürü Cevdet Vural, öğrencilerimizi girişimcilik, ekonomi ve iş idaresi alanlarında uygulamalı eğitim programları ve etkinliklerle buluşturacak programın imzalanacak anlasma çerçevesinde okullarımızda uygulanması ile gençlerimizin; düşündüğünü yasama geçirebilen, girişimcilik, yenilikçi düşünme, üretkenlik, mesele çözme, iletişim, iş birliği benzeri günümüzün ve geleceğin maharet ihtiyaçlarına cevap verebilen, ahenk gösteren ücret yasamda etkin oyun alan bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Bireylerin acele yaşlardan bu yana girişimci zihin yapısına sahip olması amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek inanç ve istekle çalıştıklarını belirten toy muvaffakiyet Eğitim Vakfı yönetim heyeti Başkanı Çelik Ören, “Yaptığımız bütün çalışmalarımızda en hatri sayilir büyüklükte önceliğimiz, finansal okur yazarlık becerileri gelişmiş, Yalnızca bugünün değil gelecekte şekillenecek hayat ekonomisine, gelişen tüketim ve imalat yapısına hızla adapte olabilecek, şuurlu Hayatta faal oyun alabilecek, düşünen, tasarlayan ve üreten gençlerin yetişmesidir” dedi.

Genç muvaffakiyet Eğitim Vakfı

1999 seneninde kurulan toy muvaffakiyet Eğitim Vakfı, kar emeli gütmeyen tek sivil cemiyet kuruluşudur. toy muvaffakiyet Eğitim Vakfı, iş dünyası gönüllülerinin programlara etkin katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır.

İş Dünyası Gönüllüleri, okullarda toy muvaffakiyet Eğitim Vakfı tarafından tatbik edilen programlar içinde etkin oyun oynayarak öğrencilerle tecrübelerini, bilgilerini paylaşıyor ve öğrencilere mentorluk yapıyor. Bu sayede, öğrenciler iş dünyasına hazırlık amaciyla İhtiyaç duyulan bilgi ve donanıma acele yaşlarda sahip oluyor. Vakıf ilköğretimden üniversite nihayet sınıfa civarindan değişik ıslak gruplarına göre, öğrenme temelli eğitim programları tasarlamakta ve uygulamaktadır.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir