Eğitim

Son dakika: İstanbul’da yarın okullar tatil mi? İstanbul Valiliği açıklama yaptı mı?

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
İstanbul’da Bir gün evvel gece başlayan kar yağışı aralıklarla ayni ritimde devam ediyor. Meteoroloji, kar yağışının yarın akşama civarindan ayni ritimde devam edeceğini açıkladı. Binlerce öğrenci ise kar hasebiyle okullar tatil olacak mı Sualinin Cevabını araştırıyor.

Meteoroloji, İstanbulluları kar yağışına karşı uyardı “Salı bugünü akşam saatlerine civarindan şimal ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı olasılık ediliyor. cenup kıyılarında 1-3 cm. şimal ve dahil kesimlerde 5-10 cm. arasında kar yüksekliği beklendiğinden vatandaşlarımızın ve ilgililerin buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda alana gelebilecek negatifliklere karşı titiz ve sakinimli olmaları gerekiyor.” İstanbul’da yarın okullar tatil mi? İstanbul Valiliği İzah yaptı mı?

İSTANBUL’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği, mevzu hakkinda Daha tek İzah yapmadı ama yapılır yapılmaz haberimizdeki yerini alacak.

İSTANBUL’DA sema DURUMU

Parçalı çok bulutlu, İstanbul ve bölgenin doğusunun (Kocaeli, Sakarya ve Yalova) aralıklı kar yağışlı geçeceği olasılık ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin üç ila 5 derece altında seyredeceği olasılık ediliyor.

RÜZGAR: şimal ve Kuzeybatı (Karayel) yönlerden ortada kuvvette, ara ara kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği olasılık ediliyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek menfi şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) titiz ve sakinimli olunması gerekmektedir.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir