Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşen CHP’nin İstanbul Adayı İmamoğlu’ndan İlk Açıklama: Oyunu İstedim

Cumhurbaşkan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye reis Adayı Ekrem İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde onay etti. Erdoğan ile İmamoğlu arasındaki müzakere takriben 50 dakika sürdü. müzakere sonrası medya mensuplarının suallerini Cevaplayan İmamoğlu, “5 sene hizmet ederse sayın Cumhurbaşkanı da tek sonraki seçimde bana oy verir demiştim. Bu seçimde oyunu istedim, gülümsedi.” dedi.

Ekrem İmamoğlu – Recep Tayyip Erdoğan

İMAMOĞLU Buluşma istek ETTİ

cumhuriyet milletçe partisi İstanbul Büyükşehir Belediye reis Adayı Ekrem İmamoğlu, seçenek çalışmaları kapsamında görüş alışverişinde bulunmak üzere İstanbul’un Daha önceki belediye başkanlarıyla tek araya gelmek istediğini açıklamıştı. Bu kapsamda Nurettin Sözen ve Bedrettin Dalan ve Kadir Topbaş’la görüşen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da Buluşma istemişti.

ERDOĞAN İMAMOĞLU’NU onay ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylikdüzü Belediye Başkanı ve cumhuriyet milletçe partisi İstanbul Büyükşehir Belediye reis Adayı Ekrem İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde onay etti. müzakere takriben 50 dakika sürdü.

İMAMOĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA

müzakerenin derhal peşinden İzah yapan Ekrem İmamoğlu, “Faydalı ve iyi müzakere oldu. tekrar çok teşekkür ediyorum Sayın Cumhurbaşkanına. Siyasi faklılıklara karşın iyi diyalog iz bırakır. Kendisinden oyunu istedim.” dedi.

İmamoğlu’nun müzakere sonrası yaptığı açıklamalardan satırbaşları:

“BİZİM emelimiz asgari HATAYLA SÜRECİ BAŞLATMAK”

Sayın Cumhurbaşkanımızla çok iyi tek hasbihal etti. İstanbul’la alakalı deney ve tavsiyelerini dinledik. Çok kıymetli anektodları vardı. Bizim amacımız asgari hatayla zamani başlatmak. Bu manasıyla çok faydalı tek müzakere oldu. Çok teşekkür ediyorum sayın Cumhurbaşkanına.

“FİKİR BİRLİĞİNE VARDIK”

Bizim de kendisinin çalışmalarımızda var olan kendilerine bu anlamdaki kaygılarını sorduğumuz, kendilerinin fazlaca dile getirdiği dikey yapılaşma konusunda, İstanbul’un dönüşüme muhtaç olduğunu, bu kavramın İstanbul’u rahatsız etmemesi ile alakalı açıkçası düşünce birliğine vardık. Somut tek düşünce birliği yarattığımız tek kavram oldu.

“SİYASİ degisiklikler OLABİLİR AMA İYİ DİYALOGLAR netlikle İZ BIRAKIR”

Göreve evvel başladığı senelerdeki Yalnızca hizmeti değil kendisinin dönemlerindeki alaka alaka, vatandaşla iletişim kurma noktasındaki muvaffakiyet ve becerilerinden bahsettiler. bendeniz de bunu teyit ettim. O asama şahidiyim. Siyasi farklılıklar olabilmektedir ama iyi davranışlar, iyi diyaloglar netlikle iz bırakır. Bunu beyan ettim kendilerine.

“İSTANBUL İÇİN ÜRETECEĞİMİZ NE VARSA her biri için BİLİNMESİNİ İSTERİZ”

Seçimin çok adil, saygılı, seviyeli tek ortamda gerçekleşmesinde karşılıklı sohbetlerimiz oldu. Sayın Meclis Başkanımızla telefon görüşmelerimizi, sohbetimizi ve bunun da bu şekilde ayni ritimde devam etmesi ile alakalı niyetimizi ilettik, kendilerinin de bu istikamette beyanları oldu. İhtiyaç duyulursa biz vakit içinde İstanbul’da projemiz varsa, ahenk gösteren ortamımız varsa anlatmaktan çekinmeyiz, zevk duyarız. İstanbul amaciyla üreteceğimiz ne varsa her biri tarafından bilinmesini isteriz. Kendileri de İstanbullu.

“KALABALIK BİR HEYETLE dolaşmak ZORUNDA KALABİLİR”

Sayın Meclis Başkanımızın takdiri, onu bilemem. İşin o istikametini bendeniz bilemem. O yöndeki telkinim şu olabilir, sayın Meclis Başkanı kendisinin titri ve makamıyla İstanbul sokaklarında zorlanabilir. Kalabalık tek heyetle dolaşmak zorunda kalabilir. Benim tavsiyem büyükşehir belediye başkanı adayı olarak gezmesidir.

“BU SEÇİMDE OYUNU İSTEDİM”

5 sene hizmet ederse sayın Cumhurbaşkanı da tek sonraki seçimde bana oy verir demiştim. Bu seçimde oyunu istedim, gülümsedi. Şu anda iki titri var. Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel Başkanı olarak. Zorluğunu biliyorum ama Cumhurbaşkanı olarak oyunuza talibim dedim.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir