Sağlık

Yarası iyileşmedi, bacağı diz altından kesildi

İzmir’in Tire kazasinda restaurant çalisani İmdat Özçelik’in (50) 4,5 sene evvel ağaca çıkmak istiyorken merdivenden düşmesi neticesi kırılan, Tire hükümet Hastanesi’ndeki operasyon sonrasında enfeksiyon kapan ve iyileşmeyen sağ bacağı, diz altından kesildi. Hasta, Ortopedi Uzmanı Dr. G.B.’nin bacağının kesilmesinden sorumlu tuttuğunu argüman etti ve hukuki alanda ugras vereceğini söyledi.

Tire’deki tek restoranda restaurant çalisani olarak çalışan bekar İmdat Özçelik, 5 Mayıs 2014’te, Cumhuriyet mahallesi Namazgah Sokak’taki evinin bahçesinde, merdivenle ağaca çıkmak istiyorken düştü. Tire hükümet Hastanesi’ne kaldırılan Özçelik, sağ bacağında parçalı kırıklar olduğu, omzunun çıktığı belirlenerek tedaviye alındı. Özçelik, Ortopedi Uzmanı Dr. G.B. tarafından sonrası vakit operasyon edildi. Ameliyatın derhal peşinden iki vakit yoğun bakımda tutulan İmdat Özçelik, dahada ardindan servisteki odasına alındı. tek hafta serviste rehabilitasyonuna ayni ritimde devam edilen Özçelik’in bacağındaki yaralar tek türlü iyileşmedi. Doktoruna nedenini soran Özçelik iddiaya göre, “İyileşmesine engel tek durum yok. Bacağında küçük tek ten kaybı olacak. Ancak bu da plastik cerrahi müdahalesi ile düzelecek” yanıtı aldı. ama ameliyatta takılan implantları açıkta olan, bacağında şişlik, morluk ve akıntı var olan Özçelik’in 21 vakit ardindan yapılan pansumanında da yaralarının iyileşmediği, aksine dahada da perişan olduğu belirlendi. Bunun üstüne İzmir’deki Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne derhal sevk edilen Özçelik’e bacağının diz altından kesilmesi gerektiği bildirilip, 18 Aralık amaciyla vakit verildi. O vakit hastaneye giden Özçelik’in İhtiyaç duyulan analiz ve kontrolleri yapıldı, ama ameliyatı boş yatak olmadığı gerekçesiyle yapılmayıp, evine gönderildi. 7 Ocak’ta tekrar hastaneye çağrılan Özçelik, bu kez tekrar analiz ve İhtiyaç duyulan kontrolleri yapılıp, hastaneye yatırıldı. Salı bugünü operasyona alınan Özçelik’in sağ bacağı, diz altından kesildi.

garsonun-bacagi-kesildi-dha

Ameliyattan tertemiz çıktığı amaciyla kendini iyi hissetmediğini belirten Özçelik, “Geçen nisan ayında bacağının bu vaziyete gelmesinde ihmali olduğunu ileri sürdüğü Dr. G.B. hakkında, Tire Cumhuriyet Savcılığı’na hatali ilaninda bulunmuştum. haklar mücadelemi sonuna sürdüreceğim” dedi.

Öte istikametten G.B. ile alakalı başlatılan adli ve yönetimsel tahkikat sürüyor.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir