Siyaset

AK Parti Trabzon Adayları açıklandı


Trabzon Adaylarını Açıkladı

Akçaabat – Osman Nuri Ekim

Araklı – Recep Çebi

Arsin – Muhammet Sait Gürsoy

Beşikdüzü – Harun Demirci

Çaykara – Hanefi Tok

Dernekpazarı – Mehmet Aşık

Düzköy – Yılmaz Ankara

Hayrat – Salih Öztel

Köprübaşı – Ali Aydın

Maçka – Koray Koçhan

Of – Salim Salih Sarıalioğlu

Ortahisar – Ahmet yazi Genç

Sürmene – Rahmi Üstün

Tonya – Osman Beşel

Vakfıkebir – Muhammet Balta

Yomra – İbrahim Sağıroğlu

Çarşıbaşı – Mümin Nuhoğlu (AK Parti olarak aday göstermiyoruz. Cumhur ittifakı kapsamında ulusalci devinim partisi adayını destekliyoruz)

Şalpazarı – Refik Kurukız (AK Parti olarak aday göstermiyoruz. Cumhur ittifakı kapsamında ulusalci devinim partisi adayını destekliyoruz)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

 

“Teşkilatımızın bütün mensuplarına, gece gündüz AK Parti amaciyla ugras eden dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.Aday tanıtım toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. nihayet 14 seçimde olduğu gibi, 31 Mart seçimlerinde de Trabzon’un kendine, asaletine yakışanı yapacağına inanıyorum. Trabzon’a her gelişimde şu muhteşem görünüm emin olun ülkemizin ve milletimizin geleceği hususunda umut aşılıyor.”

“Bütün Karadenizliler, demokrasi düşmanlarına korku verecek tek oy oranı ile tercihlerini AK Parti’nin gönül belediyeciliğinden yana kullanacaklarına inanıyorum. Sizlerden bu heyecanı 31 Mart gecesi sandıklar açılana civarindan ayni ritimde devam ettirmenizi bekliyorum. Trabzon’da elele, gönül gönüle verecek, her vakitkinden dahada çok koşturarak ve allahın izniyle tek sefer dahada AK Parti’nin zaferini şehrimizin tepesinde dalgalandıracağınıza inanıyorum”

“İlkelerimizden, değerlerimizden, bizi biz yapan hasletlerden ödün vermeden politika yolculuğumuza ayni ritimde devam ettik. Birileri benzeri seçimlerde ani çok oy çok alabilmek amaciyla polisimizin, askerimizin, mektep yolundaki gencecik evlatlarımızın hayatına kasteden çetelerle iş birliğine gitmedik.CHP ve benzerleri benzeri Cumhuriyet yerine cumhur düşmanlığı yapanlardan, laiklik yerine millete zulmedenlerden, demokrasi yerine vesayet odaklarına selam duranlardan Katiyen olmadık.”

“Uzun yıllar ardindan vatandaşlarımızın tekrar siyasetçiye, politika kurumuna güvenlerini sağladık. 3-5 oy dahada çok almak amaciyla Katiyen popülizm bataklığına saplanmadık. Bizim davamız senlik, kişilik davası değil memlekete hizmet davasıdır. ulusal iradenin üzerinde hiçbir fani güç tanımadan Türkiye’yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmanın dövüşünü verdik. İlkelerimizden, değerlerimizden, bizi biz yapan hasletlerden ödün vermeden politika yolculuğumuza ayni ritimde devam ettik. Birileri benzeri seçimlerde ani çok oy çok alabilmek amaciyla polisimizin, askerimizin, mektep yolundaki gencecik evlatlarımızın hayatına kasteden çetelerle iş birliğine gitmedik. 81 milyonun tamamını kucakladık.Hiç kimsenin hayat tarzına siyasi görüşüne müdahale etmedik.”

“30 katrilyon Trabzon’a yatırım yaptık. Laftan başka ne yapmışlar? Biz laf siyaseti değil, icraat siyaseti yaptık. Bizde hizmet siyaseti önceliklidir, Eğitim, sağlık, turizm, ulaşım, ticaret, tarım, sanayiye civarindan Trabzon’un hangi ihtiyacı varsa onu gidermenin çabasını güttük. bu erken 2. üniversitesi, yol, tünel, baraj, derslik, hastaneleri, spor salonları, gençlik merkezleriyle, 41 bin kapasiteli modern stadıyla Trabzon’a tur atlattık çağ.Akçabaat millet Bahçesi, Avni Aker millet Bahçesi ile çalışmalarımız sürüyor. Proje çalışmalarını allahın izniyle bu ay içinde tamamlıyoruz. iyi tek millet bahçesi, alacaksınız çocuklarınızı, hanımı, beyinizi hep birlikte o millet bahçesinde allahın izniyle arzu edildiği benzeri eğleneceksiniz. Akçaabat millet Bahçesi çalışmaları tek sonraki ay bitiyor. 100 yataklı Of hükümet Hastanesi’nin yapımı da süratle ilerliyor. 1200 yataklı Trabzon Şehir Hastanemiz ise şu vakit ihale aşamasında.Doğu Karadeniz’in Anadolu’ya açılan kapısı var olan Zigana Tüneli ve bağlantı yollarını bu sene tamamlıyoruz. Etüd çalışmaları süre gelen Trabzon-Erzincan arasındaki hızlı şimendifer projemizi yasama geçirerek Trabzonumuzu hızlı şimendifer ağına ekliyoruz.”

“Trabzon’a toplaminda 1,7 milyar Lira meblağında tarımsal destek verdik. Çiftçilerimizi Katiyen yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Ülkemizin de çehresini değiştirdik. Yalnızca tek alanda Ne yazık ki arzu ettiğimiz, hedeflediğimiz değişimi gerçekleştiremedik. 16 senede dönüştüremediğimiz yegane alan ülkemizdeki muhalefetin zihniyetidir. Onu değiştiremedik, orada başarısız olamadık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir