Gündem

Güneş: Burak’a kefil olurum

Beşiktaş teknik patronu Şenol Güneş, Antalya kampında medya mensuplarının suallerini yanıtladı. Güneş, camiayı ikiye bölen Burak Yılmaz transferi ile alakalı heyecanla beklenen değerlendirmesini yaptı. Burak Yılmaz7a kefil olduğunu söyleyen Güneş, yıldız oyuncunun takıma çok faydalı olacağını söyledi. İşte Şenol Güneş’in öne çıkan sözleri:

“BURAK BEŞİKTAŞLI OLDUĞUNU HEP SÖYLÜYORDU”

“Burak Yılmaz, futbolu çok seviyor, futbol amaciyla yanıp tutuşuyor. Ait olduğu yere de saygı duyup işini yapıyor. Arkadaşlarıyla ilişkileri çok iyiydi. Eskişehir’den Trabzon’a gelirken fedakarlık yaptı. Burak yeteneğiyle hayat çapında tek oyuncu. Hatalarından dolayı eleştirilere saygı duyuyorum. Herkesin hataları vardır. bendeniz Burak’ın burada olmasından mutluluk dolu olmak duyuyorum. Türkiye’de iki forvet derseniz, Burak ve harp derim. tersini söyleyeni dinlemek isterim. Burada mühim var olan Beşiktaş’ın camiasına da takımına da ahenk gösteren tek oyuncu olduğunu düşünüyorum. Zati kendisi Beşiktaşlı. Bunu kendisi her yerde söylüyor. Bir gün evvel öyle gerekiyordu, bu erken bunun benzeri gerekiyor. Beşiktaş’ın alabileceği en iyi santrafor Burak. Biz neyi tartışıyoruz anlamıyorum. Tartışılacak tek mevzu yok burada. Baba Hakkılara, Süleyman Sebalara layık tek Burak olacağını düşünüyorum.  bendeniz kendisinin adıma kefil olmam kimseye ama Burak’a kefilim.”

“O POZİSYON PENALTI MI, DEĞİL Mİ, TARTIŞILIR!”

Aradığımız oyuncular içinde her şarta uyan oydu. Biz neyi tartışıyoruz anlamıyorum. Beşiktaş’ın tek döneminde tek mücadelede yere düşmüş. Penaltı mı değil mi Zati tartışılır… Gol atınca taraftarlarina da gidecektir. Taraftarı anlayan tek oyuncu çünkü. Bunların tartışılmasını doğru bulmuyorum. bendeniz basit kolay kimseye kefil olmam ama Burak’a da kefilim. Bu tasima dahada evvel de olsaydı bendeniz tekrar ‘Hayır’ demezdim. Zati çok uzunca vakittir konuşmamıştım onunla… Türkiye’de bana iki forvet sorsanız harp ve Burak derim.”

SÖZLEŞME UZATMA YORUMU: BURADA bedbaht DEĞİLİM

“Bugün de söylüyorum bunu. bendeniz burada bedbaht değilim. Oynanan oyundan ve neticelerden mutsuzum doğal ki. Kalsam da kalmasam da bu kulübün başarılı olmasını isterim. bunun için layık bu kulüp. Evet, dahada çok nokta alabilirdik. Çok sade kayıplarımız oldu. Bunun sebeplerini şimdi konuşmanın mantığı yok. Burada 4. sezonum ve en uzunca süremi yaşıyorum. Bunun artıları da vardır. Yıpranmışlığı da vardır. Türk futbolunun vaziyeti da ortada zaten. tasima hamleleri devamlı yapılıyor ve değişimler oluyor. Bana da tek teklifle gelirlerse elbette konuşuruz. Şu anda mutluyum. dahada çok mutluluk dolu olmam amaciyla tek istek gelirse konuşuruz ama şu anda bunu konuşmamız güç çünkü takımın pozisyonunu düzeltmemiz lazım. Buradaki oyunculara hep ‘Buradaysanız yüzde 100’ünüzü vereceksiniz’ diyorum. bendeniz de saglamak zorundayım.

“TOLGAY OYNAMAYINCA ÇEVRESİNİ DE bedbaht EDİYOR”

“Tolgay oynamak istiyor. Oynamadığı vakit bedbaht oluyor. Çevresini de bedbaht ediyor. Negatif enerji veriyor. dahada evvel de ona ‘Git!’ dedim. Ama ardindan çalıştı ve oynamayı dogruluk etti. ardindan tekrar tek vakit oynatmadığımda tekrar üzüldü. tasima konuşmaları da yapıyordu. Vagner Love da oynamadı ama bunu mesele yapmadı. O da tutmadı bizde… Fenerbahçe’yle görüştüğü söyleniyor. ozan yazıldı tek ara ama gitti o da. Şener’i de zannediyorum vermeyecekler. Tolgay oynamak istiyor, takim de paraya çevirip başka oyuncu almak istiyor. Şener Özbayraklı düzgün tek karakter. Türkiye’deki bekler arasında iyi oyunculardan biri. Şu vakit öyle tek şey olmadığı amaciyla tek şey diyemiyorum. Tolgay’la alakalı takasta konuşuluyor. Benim kulağıma öyle tek şey gelmedi. Bizim idaremiz de evvel kazanç istiyor. Tolgay benim düsünceme göre iyi tek oyuncu. Buraya alınırken başka tek futbolcuyla takas edilmek amaciyla alınmadı.”

“UCUZ tasima BİZE İYİ GELİYOR”

“Şu vakit Burak Yılmaz ve Isimat Mirin’i tasima ettik. Belki defansa oyuncu almamız gerekebilir. Savunmada çok oyuncu değiştirdik ama şartlar bunu gerektirdi. Marcelo’yu Trabzon’dayken takip ediyordum ve o asama ücreti 5 milyon avro civarıydı. ardindan PSV’ye ve Hannover’e gitti. Hannover’den derhal hemen bedavaya aldık. Ucuza alınca bize iyi geliyor. Umarım Mirin’den de bunun benzeri tek katkı alırız. Roco’nun vaziyeti da belli değil. Gidebilir.”

“LARİN KENDİNİ GELİŞTİRİYOR, İSTEYENLER VAR”

“Oğuzhan mühim tek oyuncu. Ljajic de o bölgede. tek tanesini seçenek etmek vaziyetinde kaldık. İkisini oynatmak istiyordum ama tam sağlayamadık bunu. Burada doğal vaziyetler santrfora da bağlı. Vagner LOve mesele çok mühim oyuncu. Larin de öyle. Topu alıyor veriyor. Başladı gelişme göstermeye ama 2. ayrı göreceğiz. O vakit zenginleşiriz. mesele olmaz. Fatih hemide sağ bek, hemide sol bek, hemide stoperde oynuyor. eğer oynayacaksa kiralık veririm ama oynamayacaksa kalsın. hemide Fatih’i ayni vakitte da Larin’i istek eden takımlar var.”

“ORKAN ÇINAR düş KIRIKLIĞI”

“Orkan çok becerili tek oyuncu ama söylemiştim ona sıra gelmeyecek diye. Üzüldüm ona, düş kırıklığıdır benim için. Gittiği yerde gelişmeyi düşünmesi lazım tek futbolcunun. Şimdi onla birlikte alakalı şikayetler geldi. Oynayacağı tek yere gitmesini istiyoruz.”

“BABEL’LE İKİ sefer KONUŞTUK”

Douglas konuşuluyordu. Sağ bek ve sağ stoper oynayabilen tek futbolcu vardı. Onu alabilirsek iyi olurdu. Şener bu sebeple avantajlıydı. Önce de elden çıkarmalıyız. Sayımız fazla. Fatih Sivasspor’u istiyor gibi. Ama farz edelim ki Enzo gitti ve kimseyi alamadık. Niçin göndereyim şimdi? Ama bebek da oynamak istediğini söylüyor. Ryan Babel’le iki sefer konuştuk. Buraya aitsen buradasın. Ama gideceksen saygı duyarım. Adriano ve Babel’den istediğimiz katkıyı alamadım. Elimde Babel varken sol açığa erkek almam. Ama katkı vermeli. Şunu söylüyorum, gitme niyetleri varsa ona göre kadro kuracağım. Gecikmesi doğru değil, tek iki güne çözülmeli.”

SERDAR AZİZ VE FABRİ SÖZLERİ

“Serdar Aziz bildiğim tek futbolcu. Sabırlı olmak lazım. Sakatlığı da var diyorlar. Transferi yönetim yapıyor. Biz düşünce veriyoruz ama kararı yönetim veriyor. bendeniz yönetimle görüşemiyorum, Buluşma alıyorum bu aralar. Fabri’nin vaziyetini duydum. İyi karakter, iyi kaleci. Gitmesine üzüldüm, gelirse sevinirim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir