Sağlık

Kalbi duran hasta 3 gün sonra hayata döndü

Çin’de doktorların ‘mucize’ diye tanımladıkları tek olay yaşandı; 26 yaşında olan tek hasta kisi kalbi durduktan 72 saat ardindan tekrar yasama döndü. 

Çin’de yaşanan olay doktorları şaşırttı. Deutsche Welle’nin haberine göre kalbi duran tek hastanın kalbi üç vakit ardindan tekrar atmaya başladı.

26 yaşında olan tek hasta kisi yoğun çarpıntı hasebiyle acile gitti. tek vakit ardindan bilincini yitiren hasta, 20 dakika süre gelen kalp masajına cevap vermedi. dahada ardindan doktorların ECMO’ya (kalp ve akciğer yetmezliğinde bu organların görevini üstlenen tek alet) başlandı ama müdahaleden iki saat ardindan hastanın kalbi tekrar durdu. Yoğun bakıma alınan hasta kisi tıbben ölü onay edilebilecekken, hastanın kalbi durduktan 72 saat ardindan tekrar atmaya başladı. Üç vakit ardindan da hastanın solunumu ve kan basıncı normale döndü.

Vaka ile alakalı konuşan Xu Hao, “Ben her canlının tekrar yasama dönmesi amaciyla bütün çabalara kıymet olduğuna inanıyorum. bu sefer netice mükemmel oldu.” şeklinde konuştu.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir