Ekonomi

Rekabetçi Olmadığı Gerekçesiyle İptal Edilen İddia İhalesi, Yeniden Düzenlenecek

Rekabetin sağlanamadığı gerekçesiyle iptal edilen İddaa ihalesi tekrar açıldı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında bulunan ilana göre, ihaleye 11 Şubat’a civarindan öneri verilebilecek. belli tek süre Güvence bedeli ise 318.9 milyon Lira olarak belirlendi.

İHALE, 10 ARALIK’TA İPTAL EDİLMİŞTİ

dahada evvel 27 Kasım’da düzen eden ihaleye, Turkcell’in bağlı ortaklığı Inteltek öneri veren tek şirket olmuş; Spor Toto Örgüt Başkanlığı da “rekabetin sağlanamadığı” gerekçesiyle ihaleyi 10 Aralık’ta iptal etmişti.

İHALEYE GİRME ŞARTLARI

Duyuruya göre, isteklilerin, spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli ve ortak bahis işlerinde, bu erken itibarıyla beş sene geriye doğru minimum toplaminda tek sene vatan içinde veyahut dışında asgari 500 bayiden oluşan bayi ağını işletmiş olduğuna ve bu bayiler aracılığı ile asgari üç milyar Lira meblağında senelik hasılatın riziko idarenini gerçekleştirmiş olduğuna değin iş Tecrübenini belgelemesi gerekiyor.

İhaleye, iş ortaklığı şeklinde müsterek girişim oluşturmak suretiyle öneri verilebilecek. müsterek girişim olarak öneri verilmesi halinde, iş deney belgesinin kaptan ortağa ait olması mecburi tutuldu.

TAAHHÜT VERMESİ LAZIM

İsteklilerin ayrıca, ihale konusu işi adina getirmek amaciyla İhtiyaç duyulan niteliklere sahip 100 çalisan istihdam etmesi ve sözleşme süresince evvel sene 17 milyar lira, sonraki senelerde bu tutarın enflasyon oranında güncellenecek meblağı civarindan hasılat elde edeceğine ait taahhüt dokümanı vermesi de gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir