Gündem

Hugo Rodallega: “Göğüs germek zorundayız”

Trabzonspor’da Kolambiyalı futbolcu Hugo Rodallega, MKE Ankaragücü karşılaşmasının derhal peşinden medya mensuplarının suallerini yanıtladı. MKE Ankaragücü maçının mühim tek karşılaşma olduğunu kaydeden Rodallega, “Bizim amaciyla çok mühim tek karşılaşmaydı. Kazanmaktan başka hiçbir hedefimiz yoktu. hanemizde dahada keyifli tek şekilde uyuyabiliriz Zira sırada tek maçımız dahada var. Ona odaklanmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Kupa maçına odaklandıklarını ifade eden Rodallega, “Bazen mücadelenin başlangıcında tek gol bulduğumuzda art arkaya 2-3 adet gol inceleyebilirsiniz kimi de tam  ters ile bunun getirdiği tek etki birlikte golleri de kaçırabilirsiniz. bu erken Ne yazık ki bizim amaciyla 2. seçenek olabilitesi çok oldu. Önümüzde kupa mücadelesi var ona odaklanmış durumdayız. Çok çok çalışacak vaktimizde yok. O mücadelesi kazanmak amaciyla hedefimiz olacak” diye konuştu.

Problemleri olmasına karşın maça çıktığını belirten Rodallega, “Çok şansız mücadeleler oynadığımızı söyleyebiliriz. Hiç alakası olmayan pozisyonlarda, hiç sakatlığın yaşanmayacağı pozisyonlarda küçük tek dokunuş ile veyahut rastgele şansızlık ile birlikte arkadaşlarımız bu sakatlıkları yaşayabiliyorlar. her birimiz amaciyla çok güç tek durum. Kulübümüzün tasima cezasını ve oyuncu sayımızın azaldığını düşündüğümüz vakit kaygı veren tek durum. bendeniz de küçük tek rahatsızlıkla oynuyorum. Benim tek sakatlığım var. Ama Ne yazık ki bunlar futbol içinde yaşanabiliyor. Bu vaziyete göğüs germek ve bu vaziyetle birlikte ugras etmek zorundayız. Bunu yapabilecek kapasitemiz var” ifadelerini kullandı.

“KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ”

Kupada Ümraniyespor maçını kazanarak ligdeki Galatasaray maçına huzurlu ve özgüvenleri çok olarak çıkmayı hedeflediklerini belirten Rodallega, “Maç mücadele adım adım değerlendirmek lazım. Sıradaki maçımız Ümraniye. Rakibimiz netlikle başarılı tek asama geçirdi ki buralara geldi. Bizimde kupada başarılı olmak ve kazanmak benzeri hedefimiz var. Kupayı kazanmak istiyorsak rakibimizin kim olduğu veyahut kim olmadığı çok mühim mevzu değil. Biz sahada en iyi ugras vererek maçları kazanarak dahada ardindan da kupayı kazanmak istiyoruz. Buradan iyi tek sonuçla ayrılabilirsek haftaya Galatasaray maçına dahada huzurlu çıkabileceğimizi, özgüvenimizin çok olabileceğini söyleyebiliriz. Önceliğimiz kupa maçı” dedi.

Rodallega, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben buraya işimi uygulamak amaciyla geldim. Sözleşmemin bitip bitmemesi benim amaciyla mühim değil. Her mücadelede yüzde 100’ümü vererek takıma elimden gelenin en iyisiyle muavin olmaya çalışıyorum. Bunlar sezon nihayetinde konuşulacak şeyler. Haberler çıkması normal. dahada öncede eş şeyler çıkmıştı. Bunlara çok şaşırmıyorum. bendeniz işimi odaklanarak en iyi şekilde işimi yapmaya çalışıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir