Güncel

Ekrem İmamoğlu: ‘Gönül kazanarak, kalp kazanarak bu seçimi hep birlikte kazanacağız’

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye reis Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin Eyüpsultan kaza belediye adayı olarak için Emel Bilenoğlu’nun tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıya İmamoğlu’nun yanı sıra cumhuriyet milletçe partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. CHP’nin İstanbul’daki tek kadın adayı var olan Bilenoğlu’nun projelerini anlattığı programda konuşan İmamoğlu, burada vaatleri ve çalışmaları ile alakalı veriler aktararak seçimlerde destek istedi.

“Biz gönül kazanarak, kalp kazanarak hep birlikte bu seçimi kazanacağız”

Programa katılanlara seslenen İmamoğlu, “Diyorlar ki saldıracaklar, bağıracaklar, hakkınızda neler söyleyecekler. öylesine hazırım ki tanım edemem. öylesine gönlüm hoş ki, insanların kucaklayışından size verdiği gönül desteğinden, 5-6 yaşında olan çocuğun allahın izniyle kazanırsın deyişinden öylesine mutluyum, öylesine keyifliyim ki inanın anlatılmaz. Ne yapsalar boş hiçbir şey olmayacak ve tutmayacak. Bugünden bu yana bağırmaya çağırmaya başlarlarsa bizim için, her 10 gün içinde tek nokta aşağıya düşecekler. Bugünden başlarsa bakın laf veriyorum, tek barometre benzeri göreceksiniz, oyları aşağıya düşecek. He belki bağırmazlarsa çok aşağı düşmeyebilir. Ama biz ağırbaşlı tek farkla, İstanbulluların gönül kazanarak, kalp kazanarak bu seçimi hep birlikte kazanacağız” dedi.

“İstanbul’u İstanbul’dan İstanbullularla birlikte yöneteceğiz”

İstanbul’daki yönetim anlayışının nasıl olacağına ait veriler aktaran Ekrem İmamoğlu, “İstanbul bu şehrin en kıymetli hazinesi var olan insanlarıyla yöneteceğiz. Güler yüzlü tek belediye başkanı şehrin halkının gülmesi demektir. Somurtkan tek insan vatandaşının somurtması mananına gelir. Türkiye’de Niçin yüzümüz asık anladınız değil mi? tek Nisandan bu yana Türkiye’nin her şehrinde gülmeye başlayacağız. bütün inancımla söylüyorum, tabiki ki dua edeceğiz, ama çalışmak zorundayız, içtenlikle çalışmak zorundayız. özellikle kadınların yasama tutunması, mahallelerdeki problemleri en iyi hisseden muhtarlarımızı sistemin en kıymetli parçası yerine getirilmesini İstanbul’da kuracağız. Bunun en hatri sayilir büyüklükte tanımı, İstanbul’u İstanbul’dan İstanbullularla birlikte yönetmek” diye konuştu.

“Bugün Eyüpsultan’ın düğünü”

CHP’nin Eyüpsultan Belediye reis Adayı olarak için Emel Bilenoğlu ile alakalı konuşan İmamoğlu, “Bugün Eyüpsultan’ın düğünü, tabiki ki iyi tek hanımefendi ve buraya çok yakışacak tek aday var. İl kadın kolları başkanımız burada, özellikle kadın örgütüne sesleniyorum. Kadın kolları başkanımın ve bütün kadınların özellikle Eyüpsultan’a hususi tek alaka göstermesi gerektiğini düşünüyorum. maksimum oy artışını, en üst seviyede kazanımı Eyüpsultan’da alana koymamız lazım. Kadın dayanışmasını burada alana koymamız lazım. Şimdiden başlayan kadın dayanışması dahada da büyüyecek” şeklinde konuştu.

“Eyüpsultan İstanbul’un gülen yüzü yapacağız”

Tanıtım toplantısında projelerini laf eden CHP’nin Eyüpsultan Belediye reis Adayı Emel Bilenoğlu, “Neden bu yola çıktım biliyor musunuz? Pazar’da çantalar dolmuyor, anne adayi adaylarimiz sektör dışında hiçbir yasamsal alanda etkinlik gösteremiyor, gençlerimiz spor yapacaklarına, zanaat yapacaklarına, bilimle alakadar olacaklarına Ne yazık ki dejenerasyon ve uyuşturucu batağına düşüyor. Eyüpsultan amaciyla benim tek emelim var, Eyüpsultan’da umudun ve sevginin ışığını birlikte yakacağız ve burayı İstanbul’un gülen yüzü yapacağız. Sizin de İstanbul’da tek adet emeliniz var, o ada emel Bilenoğlu” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir