Teknoloji

Facebook’un 15 yıllık geçmişi tek bir grafikte toplandı

Aylık etkin 2.3 milyarı aşan kullanıcısı ile dünyanın en hatri sayilir büyüklükte yasamsal ağı var olan Facebook, kuruluşunun 15. yılını kutluyor. 2004 yılının şubat ayında açılan Facebook, kuruluşunun 15. senesi hasebiyle hususi tek infografik hazırladı. İnfografikte yasamsal ağın 2004 yılından bu yana yaşadığı mühim kilometre taşlarına da yer verildi.

Bu süreçte Instagram ve WhatsApp’ı satın alarak bünyesine katan Facebook, hazırladığı 15. sene infografiğinde havadis kaynağı, sayfalar, beğeniler, vakit tüneli, gruplar benzeri özelliklerin yanısıra, sene yıl Messenger, Oculus, Facebook Watch ve Facebook Portal benzeri teknolojik yenilikleri de ne vakit sunduğunu tek araya getirdi.

15. ıslak bugünü vesilesiyle Facebook, insanların havadis kaynağında görebilecekleri kişiselleştirilmiş “Together in Friendship” videoları da yayınladı.

Sosyal ağdan mevzu hakkinda yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“2004 seneninde karşılıklı etkileşim ve iletişim üstüne heyeti sıhhatli arkadaşlıkları esas alarak kurulan ve nihayet vakitlerde 2.3 milyar insanın her vakit arkadaşları ve aileleriyle bağlantıda kalmak, yeryüzünde olup bitenleri keşfetmek ve kendileri amaciyla mühim var olan şeyleri paylaşmak ve dile getirmek amaciyla kullandıkları tek platform vaziyete gelen Facebook, onuncu hafta 15. ıslak gününü kutluyor.”

Facebook’un 15. ıslak bugünü kapsamında hazırladığı infrografik şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir