Gündem

FETÖ’den Aranan Komiser Yardımcısı Suriyelilerin Yaşadığı Bölgede Yakalandı

Adana’nın Seyhan kazasina bağlı Mirzaçelebi semtinde alana geldi. İddiaya göre, Kayseri’de Fetullahçı pkk terör Örgütü/Paralel hükümet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) baz alinarak yapılan tek operasyonda komiser yardımcısı Soner O. gözaltına alındı.

Soner O. pkk terör örgütü üyesi olmak ve örgütün saklı iletişim ağı var olan ByLock’u kullanmak suçlarından yargılanmasına başlandı.

6 YIL üç AY HAPİS CEZASI VAR

Soner O. tek vakit yakalanmis yargılandıktan ardindan tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldığı davada 6 sene üç ay mapus cezası aldı. Ayrı olarak meslekten de ihraç edildi. mapus cezası kesinleşen Soner O.nun aranması çıktı. ama Soner O. Kayseri’den Adana’ya gelerek burada Suriyelilerin yoğunlukta olduğu alanda Suriyeli benzeri yaşamaya başladı.

SAHTE KİMLİK KULLANDI

Kendisine de Hünkar K. ismine tek sahte kimlik yaptıran Soner O. yakalanmayacağını düşündü. Adana güvenlik Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri Soner O.’nun yaşadığı mahallede yabancılara baz alinarak uygulama başlattı. Bu uygulama esnasında polisler, yabancı tebaalı şahısların kimliklerin tek tek sorguladı. aynı zamanda zabita Soner O.’yu da durdurarak kimlik sordu. Soner O., Hünkar K. yerine düzen etmiş sahte kimliği polise verdi.

POLİS ‘SAHTE’ DEYİNCE KAÇMAYA BAŞLADI

zabita kimliği denetim ederken çok tertemiz olduğu amaciyla şüphelenip “bu kimlik sahte” deyince Soner O. kaçmaya başladı. zabita de Soner O.’nun arkasından koşarak kovaladı. Kısa süre gelen kovalama sonrası Soner O. ara sokaklarda yakalandı

dahada ardindan emniyete kazançlan Soner O. işlemlerinin derhal peşinden evvel adliyeye dahada sonrada cezaevine götürüldü.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir