Güncel

Müslümanlar’a Hakaret Eden Milletvekili Adayı Jeremy Hearn, Partisinden Atıldı

Liberal Parti, Avustralya’da 18 Mayıs 2019’da yapılacak genel seçimler öncesi Müslümanlar’a perişan laf eden mebus adayı Jeremy Hearn, amaciyla harekete geçti.Liberal Parti, İslam karşıtı yorumlarından dolayı Hearn’ı partiden attı.

Melbourne’un güneydoğu semtlerinden federal mebus adayı var olan Hearn’ın yasamsal medya hesabından, İslam ve Müslüman karşıtı yorumlarda bulunduğunun alana çıkması, partisini harekete geçirdi.

PARTİDEN ÇIKARILDI

mebus adayının izahlarına reaksiyon gösteren Liberal Parti, Müslümanlar ile alakalı çirkin ifadeler kullanan Hearn’ı partiden çıkardı.

Jeremy Hearn

HEARN NE DEMİŞTİ?

Jeremy Hearn, yasamsal medya hesabından, “Avustralyalı Müslümanların, Müslüman olmayan Avustralya vatandaşlarının öldürülmesi veyahut köleleştirilmesini istek eden tek ideolojiye sahip olduğu” şeklinde yorumlarda bulunmuştu.

Müslüman Avustralyalıların, Avustralya Hükümeti’ni devirmek ve şeriat yasasını getirmek amaciyla hakikat niyetlerini sakladıklarını belirten Hearn, Müslümanları, “Avustralya vatandaşlığı verilmemesi koşul olan perişan karakterli insanlar” olarak nitelendirmişti.

MÜSLÜMANLAR’DAN ÖZÜR DİLEDİ

Gelen tepkiler üstüne İzah yapan Jeremy Hearn, “Bu açıklar Tamamiyle yanlıştı ve onlardan açıkça özür diliyorum.” dedi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir