Advertorial

Sertaç Güngör Kimdir?

Sertaç Güngör 11 Temmuz 1989’da Üsküdar’da doğmuştur. Eğitim hayatında lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Eğitim hayatını Sosyoloji bölümü üzerine tamamlamıştır.

Sertaç Güngör, 2004 yılından beri iletişim ve eğitim teknikleri alanına yönelik olarak 2000’den fazla seminer vermiştir. 2012 yılında ise Genç Enderun projesi adı altında eğitime destek vermiştir. Bu en önemli gerçekleştirmiş olduğu projedir aynı zamanda.

Genç Enderun projesi ise kurulduğu yıl olan 2012 yılından 2019 yılına kadar olan zamanda toplamda 1441 öğrenciye eğitim sunmuştur. Şuanda aktif olarak 530 öğrenci ile eğitime devam edilmektedir. Genç Enderun kurulduğu zamandan farklı olarak şuanda Üsküdar Belediyesi bünyesinde bulunmaktadır. Üsküdar Belediyesi bünyesine ise 2014 yılında katılmıştır.

Genç Enderun eğitim projesi ile, 1000 yıl dünyaya hüküm sağlamış olan ecdadımızın uyguladığı eğitim sistemini modern olarak bugüne uyarlanmıştır.  Bu sayede geçmişten günümüze kültürel mirasların nesilden nesile aktarılması hedeflenmektedir. Genç Enderun kapsamında eğitim alan öğrenciler birçok kazanımlara imza atmaktadır. Bunlardan bazıları ise öğrencilere lider olabilme yetisinin kazandırılması, farklı bakış açıları ve hoşgörü bilincinin kazandırılması, ahlaki muhakeme ilkelerinin iyi kavranmış, dürüstlük ve adalet duygularına sahip olunması gibi bireye fayda sağlayabilecek tüm öğretilerin aşılanmasıdır. Sertaç Güngör’ün Genç Enderun projesi hakkında tüm detayları bilgilere https://www.uskudar.bel.tr/tr/main/news/gelecegin-fikir-adami-gelenegin-ruhuyla-yenid/498 linki ile ulaşılabilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir