Güncel

“Sorunları birbirimizi severek çözeceğiz”

SÖZCÜ/ADANA

Ramazan Bayramı dolayısıyla ileti yayınlayan reis Soner Çetin, ülkemizin güç tek süreçten geçtiğini belirterek, bu günleri aşmanın yolunun millet olarak kenetlenmekten geçtiğini söyledi. reis Çetin, “Milletçe mukaddes tek bayramı dahada algı etmekteyiz. Bayramlar kırgınlıkların unutulduğu; sevgi saygı ve hoşgörü duygularının dahada çok hissedildiği günlerdir. ülkemiz hemide ahenk gösteren ücret ayni vakitte da siyasi açıdan güç ve gergin günler geçiriyor. Dilerim Ramazan Bayramı herkesin birbirini kucakladığı, kimsenin kimseyi düşüncesinden, etnik kökeninden ve inancından dolayı ötekileştirmediği günlere vesile olur” dedi.

Bayramlarda hoşgörü ikliminin kendini gösterdiğini kaydeden reis Soner Çetin, şöyle ayni ritimde devam etti: “Mübarek Ramazan Bayramı ülkemizde sevgi ve saygı ortamının dalga dalga dağıldığı günlerin başlangıcı olsun. Toplumun her kesiminden yurttaslar birbirine güler yüzle yaklaşsın, sıkıntıları ve gerginlikleri üzerinden atsın. İnanıyorum ki ülkemiz birlik ve beraberlik içinde bu güç günleri atlatacak ve istikbal bayramlar dahada keyifli tek şekilde kutlanacaktır.”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bu duygularla bütün İslam Aleminin ve Türk Milletinin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, mutlu, huzurlu, barış duyguları içinde tek bayram diliyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.