Eğitim

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

30 Haziran’da nihayet bulan mülakatların derhal peşinden gözler sözleşmeli öğretmenlik sözlü imtihan sonuçlarına çevrildi. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ait seçenek ve atama takvimi geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. bunun için göre eğitim müessesesi tercihleri 30 Temmuz-5 Ağustos’ta alınacak. Öğretmenlerin atama neticeleri 9 Ağustos’ta açıklanacak. Öğretmenlik mülakat sınavı neticeleri ise dört Temmuz’da MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından duyurulacak.

9 AĞUSTOS’TA GÖREVE BAŞLANACAK

Takvime göre, 12-30 Haziran tarihleri arasında yapılan sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavlarının neticeleri dört Temmuz’da duyuru edilecek. Sözlü imtihan sonuçlarına ait itirazlar, 8-10 Temmuz’da alınacak, tercihlerin neticesi ise 16 Temmuz 2019 belli olacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ait seçenek ve atama takvimi açıklandı. 20 bin sözleşmeli öğretmenin eğitim müessesesi tercihleri 30 Temmuz-5 Ağustos’ta alınacak. Öğretmenlerin atama neticeleri 9 Ağustos’ta açıklanacak.

Bakanlığın web sitesinden açıklanan “2019 mart sözleşmeli öğretmen atama duyurusu çerçevesinde başvuranların seçenek ve atama işlemine ait takvim”e göre, öğretmen adaylarının eğitim müessesesi tercihleri, 30 Temmuz-5 Ağustos’ta alınacak.

Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos’ta yapılacak atamalarının derhal peşinden iki Eylül itibarıyla göreve başlayacak.

TERCİH SÜRECİ ne türlü OLACAK?

Sözlü imtihan neticeninde 60 ve üzerinde nokta alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere seçenek yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en çok 20 eğitim müessesesi amaciyla elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı kent veyahut değişik şehirlerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, rastgele tek kent veyahut kaza ulusal eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir