Yaşam

“İnşallah bu dünyadan aynı gün gideriz” diyen çift 26 dakika arayla öldü

Antalya‘nın Konyaaltı kazasi Akdamlar Mahallesi’nde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan 92 yaşında olan Abdurrahman- Raziye Yılmaz çifti, 70 sene evvel görücü usulü olmasına karşın birbirlerini çok sevdi. Hayatlarının hatri sayilir büyüklükte çoğunluğunu mahallede ve yayla koşullarında tarım ve hayvancılıkla geçiren çift, bütün zorluklarına karşın birbirlerini hiç üzmedi. Çiftin 70 senelik evliliklerinde 11 çocuk, 30 torunları oldu. Yılmaz çiftinin bu misal birliktelikleri bütün köyde misal alındı. Her koşulda birlikte olan, birbirlerine hiç sitem etmeyen çift, tertemiz izdivaç edecek gençlere de misal gösterildi. Çocukları ve torunları tarafından da misal alınan ihtiyar çiftin sağlıklarında “İnşallah bu dünyadan birlikte gideriz” istekleri onay oldu.

Yaşlılıktan dolayı çeşitli sağlık problemleri var olan Raziye Yılmaz aynı ilçenin, Moryer Yaylası’ndaki evinde saat 07.30’da hayatını kaybederken, hususi tek hastanede 40 gündür rehabilitasyonuna ayni ritimde devam edilen eşi Abdurrahman Yılmaz ise saat 07.56’da öldü. Annelerinin cenaze hazırlığını yaparken, babalarının vefat haberiyle üzüntüye boğulan çocukları ihtiyar çiftin isteklerinin onay olmasıyla avuntu buldu.

26 dakika arayla hayatlarını kaybeden ihtiyar çiftin cenaze merasimine ise hatri sayilir büyüklükte katılım oldu. semt kabirliğinde kılınan namazın derhal peşinden çiftin cenazeleri taraf yana toprağa verildi.

“İÇLERİNE DOĞMUŞ”

Turan Yılmaz anne adayi ve babasının 92 yaşında olduğunu ve 70 senedir evli olduklarını söyledi.

Babasının tek müddettir rahatsız olduğunu ve hususi tek hastanede yoğun bakımda rehabilitasyonuna ayni ritimde devam edildiğini aktaran Yılmaz, ” Sabaha karşı evvel annem vefat etti. Annemin cenaze işlemleriyle uğraşırken, derhal hemen peşinden hastaneden babamın da vefat ettiğine değin bilgi geldi. Annem ve babam aynı vakit aynı saat aralığında vefat etti.” dedi.

Köy şartlarında 72 senedir anne adayi ve babasının mutluluk dolu tek şekilde hayat sürdüklerini belirten Turan Yılmaz ” Babam önceden, ” Biz ikimiz vefat etsek, allahın izniyle ikimiz tek gideriz”derdi. Babamın dilediği benzeri oldu. Annemle aynı vakit vefat etti. Demek ki babamın dahil kismina doğmuş. Mekanları cennet olsun.” diye konuştu.

“DUALARI onay OLDU”

nihayet anne civarindan kaynanasının yanında var olan gelin Nursel Yılmaz ise, “Aynı saat içinde annem ve babam biri hanede biri hastanede vefat etti. mükemmel anlaşırlardı. Babam aş yerken, annemde yiyor mu diye bakar, kendisinden çok onu düşünürdü. Birbirlerini çok severlerdi. İkisi de aynı anda ölmek istiyorlardı. Duaları reydi ve onay oldu. Bizde çocukları olarak, onlara elimizden geldiğince iyi bakmaya çalıştık. anne adayi ve babamızın birlikteliklerini kendimize misal alacağız.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA

2 thoughts on ““İnşallah bu dünyadan aynı gün gideriz” diyen çift 26 dakika arayla öldü

  1. This article will help the internet visitors for building up new web site or even a blog from start to end.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.