Güncel

Batman’da kaçak elektrik kullanan köylüler, ekipler gelince taşkınlık çıkardı

Batman‘ın Beşeri İlçesi’ne bağlı Bilek Köyü’nde Dicle akım Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ekipleri, kaçak akım denetimi esnasında köylülerin engeliyle karşılaştı. Çıkan vakalarda iki kişi yaralanırken, dört kişi ise gözaltına alındı.

BEDAVA ELEKTRİK KULLANIYORLAR

Dicle akım enerji kayıpları ekipleri, bu erken da yüzde 80’in üzerinde kayıt dışı kullanım var olan Batman’ın Beşiri kazasina bağlı Bilek Köyü’ne gitti. Ekiplerin köyde kaçak akım denetimi yapacağını öğrenen tek grup müdahale girişiminde bulundu. Dicle akım görevlileri çalışmaları engellenince jandarmadan yardım istedi.

JANDARMAYA SALDIRDILAR, TOMA MÜDAHALE ETTİ

Köye gelen jandarmanın inandirma çabası çözümsüz kalırken, kalabalık bu sefer sloganlar eşliğinde yürüyerek ekiplere saldırmak istedi. Jandarmanın biber gazıyla müdahalesi esnasında grup, zaptiye ve Dicle akım görevlilerine taşlı saldırıda bulundu. Gerginlik, zaptiye ekiplerinin TOMA ile müdahalesiyle nihayet buldu. Çıkan olayda dört kişi gözaltına alınırken, iki kişi ise yaralandı. Kaçak akım denetimi alınan güvenlik tedbirlerinin derhal peşinden başlatılabildi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: parasız akım kullanan köylüler, jandarmaya saldırdı! TOMA müdahale etti