Advertorial

Eşim Çalışmama İzin Vermiyor

 

Evlilikte bazı eşler birbirini kısıtlama yoluna girmektedir. Bu kısıtlamalar iki taraf için de yıpratıcı süreçler doğurur. Eğer eşim çalışmama izin vermiyor diyorsanız buna çözüm bulmanız gerekir. Eşiniz çalışmanızı neden istemiyor, çalıştığınız da ne gibi bir sorunlar çıkacağını düşünüyor öğrenmek için sormalısınız. Eşinize çalışmak istediğinizi uygun bir dille anlatmalısınız.

Eşim Çalışmama İzin Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Evlilik iki kişinin hayatı paylaşmasını, birlikte karar almasını da sağlayan bir kurumdur. Ancak evlilikler kişisel haklara kısıtlama getirmemelidir. Bir kadın çalışıp para kazanmakta özgürdür. Bunun için ne gerekliyse yapabilir. Eşiyle durumu konuşmalı ve kendi kişisel hak ve özgürlükleri olduğunu belirtmelidir.

Eşiniz sizin çalışmanızı sağlık durumunuz gibi bir nedenden istemiyorsa bu sizi düşünüyor demektir. Ancak bazı erkekler eve para getiren kişinin sadece kendisi olmasını, kadının daha fazla para kazanmasını ego haline getirmiştir. Bu düşünceye sahip bir erkekler evliyseniz ona doğru yolu anlatmayı deneyebilirsiniz. Ancak anlamaması ve sizi hak ve özgürlüklerinizde mahrum bırakması durumunda boşanma yoluna gidebilirsiniz. Bu durumda Maltepe Boşanma Avukatı gerekli bilgi ve yardımı sağlayacak boşanmanızda destek olacaktır.

Eşimi Çalışmama Nasıl İkna Ederim?

Eşiniz çalışmanıza olumsuz bakıyorsa olumlu sebepleri de olabilir. Bu sebepler sağlığınızın elverişli olmaması veya yorulmanızı istememesi olabilir. Bunun yanı sıra erkeklerin kadınların çalışmasını istememesinin genelde nedeni ego problemidir. Bu gibi durumlarda onlara bu düşüncenin yanlış olduğunu anlatmalısınız. Konuşup iletişim kurarak sizi kısıtlamasının yanlış olduğunu bildirmelisiniz. Sonucunda eşiniz ısrarla çalışmanızı istemiyor siz ise çalışmak istiyorsanız mutsuz bir evlilik sürecine girebilirsiniz. Sonuçta da boşanma süreci başlayabilir. Hayatınıza çalışarak devam etmek isteyip boşanma kararı alırsanız Maltepe Avukatı tarafından boşanma konusunda bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Eşim Çalışırsam Benden Boşanacağını Söylüyor Ne Yapmalıyım?

Hayatta almış olduğunuz kararı yargılayan ve sizi almak istediğiniz kişisel kararda boşanmakla tehdit eden bir eşiniz varsa ona bunun yanlış olduğunu belirtmelisiniz. Eşinizle her şeyi paylaşabilir, beraber kararlar alabilirsiniz. Ancak sizin çalışma hakkınızı elinizden almasına izin verip vermemek tamamen sizin elinizdedir.

Evliliklerin sonlanmasının ve yıpranmasının en çok rastlanılan nedenlerinden biri de karşı tarafı kısıtlama ve kıskanma durumudur. Eşiniz sizin çalışmanızı kısıtlamak için kişisel haklarınızı hiçe sayıyorsa ona bunu yapmaması gerektiğini açıkça belirtmelisiniz.