Home / Güncel / Mansur Yavaş yolsuzlukları açıkladı: AKP’liler masayı yumrukladı..detaylar burda

Mansur Yavaş yolsuzlukları açıkladı: AKP’liler masayı yumrukladı..detaylar burda

ABB’nin Bir gün evvel yapılan Meclis toplantısı olaylı geçti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Daha önceki reis Melih Gökçek vaktindeki yolsuzluk iddialarını gündeme getirirken, AKP’li Belediye Meclis üyesi Ali İhsan Ölmez masayı yumruklamaya başladı.

Yavaş’ın konuşmasını kesmeye çalışan Ölmez masaya dakikalarca vurdu. Ölmez’e CHP’li ve İYİ Partili Meclis azaları reaksiyon gösterince münakaşa çıktı.

Yavaş ise, “Ben kabile benzeri yönetsem burada konuşamazsınız. Sabahlara civarindan perişan laf edin, iftira atın. Siyasi ahlaka yakışmayan, dedikodu üretin, ‘duyduk’, ‘tahmin ediyoruz’, biliyoruz’ kelimeleriyle başlayan iftira dolu cümleler kurun. Fitne peşine düşün, hakaretler edin. Bunu yapanlar minik tek siyasetin minik tek çesidi olmaktan öteye geçemez. Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, perişan laf ediyorlar ama bendeniz cevap vereceğim vakit duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin” dedi.

MASAYA ÇIK TEPİN

Geçtiğimiz Aralık ayında da ABB Meclis toplantısında süresi içinde sunmadığı gerekçesiyle önergesi reddedilen AKP’li aza Murat Köse ısrarla önergeyi okumak isteyince mikrofonu kapatılmıştı.

AKP grubunun masalara vurması üstüne Mansur Yavaş, “Masaya çık tepin istersen” demiş ve Yavaş’ın bu sözleri yasamsal medyada da gündem olmuş, slogan haline gelmişti.

About

Check Also

İş makineleri Aydos Ormanı’na girdi, vatandaş ayağa kalktı..detaylar burda

Aydos Ormanı'na millet bahçesi inşaatı için iş makinelerinin girmesiyle birlikte doğa severler, Orman Genel Müdürlüğü önüne toplanarak imzalı dilekçe verdi. Aydos Ormanı Savunması, "Ülkemizin ormanları 'Millet Bahçesi' projeleri için ardı ardına feda edilmeye başlandı. Biz 'Millet Bahçesi' değil 'Muhafaza Ormanı' istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

Liderbahis