Home / Spor / Türk Telekom, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Milli Takımlarının sponsoru oldu..detaylar burda

Türk Telekom, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Milli Takımlarının sponsoru oldu..detaylar burda

Türk Telekom, spora verdiği desteği sürdürerek; 81 ilde, 15 değişik branşta, 730 spor takimi ile down sendromlu, otizmli ve mental sporcuyu destekleyen ülkemiz Özel Sporcular Spor Federasyonu ulusal Takımlarının sponsoru oldu.

Yapılan izaha göre, Türkiye’deki bütün ulusal ve beynelmilel faaliyetleri belirleme, düzen etme ve denetleme yetkisine sahip var olan TÖSSFED, hususi sporcuların arşivini oluşturuyor ve bu sporcuların tanınırlığını artırmaya, toplumla entegre olmalarını sağlamaya ve beynelmilel organizasyonlarda Türkiye’yi en üst seviyede temsil etmelerine aracı oluyor. TÖSSFED’in bünyesindeki kazanç Atletizm ulusal Takımı Ağustos 2021’de Esra Bayrak, Fatma Damla Altın ve Mihriban Korkmaz ile Tokyo Paralimpik Oyunlarına katılmış ve Esra Bayrak evvel kez Paralimpik Oyunlar dördüncüsü olmuştu. Down Sendromlular Futsal ulusal Takımı ise Ekim 2021’de İtalya’da tarihinde evvel kez Avrupa Şampiyonu olmuş, Nisan 2022’de Peru’da yapılan hayat Şampiyonası’nda ise bronz madalya alarak mühim tek başarıya imzasini atmış ve şampiyonada hayat üçüncüsü olmuştu.

Türk Telekom; ING Basketbol Süper Ligi’nde Türk Telekom Basketbol Takımı ile ugras ederken, TV platformu Tivibu ile Erkekler ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni yayınlıyor. Şirket Ayrı olarak basketbol , eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton benzeri alanlarda 39 şehirde ve 33 branşta takriben 6 bin sporcuya desteklerini sürdürüyor.

  • sponsor

About

Check Also

Son dakika! Fenerbahçe Beko, Dimitris Itoudis ile anlaştı..detaylar burda

Zeljko Obradovic’in gidişi sonrası Igor Kokoskov ve son olarak Sasa Djordjevic’le yola devam eden Fenerbahçe Beko, gelecek sezon için koç Dimitris Itoudis ile anlaşmaya vardı.

Liderbahis